Zeynep ÖZEK

İş İngilizcesi ve İletişim Uzmanı

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı, lisansüstü eğitimini Kültür Araştırmaları Bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca İngiltere Warwick Üniversite’sinden İngiliz Kültür Araştırmaları yüksek lisans diplomasına sahiptir.

Kültür araştırmaları ve eğitim alanlarında birçok sertifikaları bulunmaktadır. Şu anda Bilkent Üniversitesinde İşletme Fakültesinde ikinci sınıf öğrencilerine İş İletişimi dersi vermektedir.

Bilkent Üniversite’sinde ayrıca MBA için İş İletişimi dersi vermiş, bu derslerin tasarlanması ve hazırlanmasında etkin rol almıştır. Bunların yanında aynı üniversitede Fakülte Akademik İngilizce Program’ında İngilizce ve Kompoziyon dersleri hazırlayıp, vermektedir.

Geçmişte üniversitesinin yazı merkezi olan BilWrite’nin yöneticiliğini yapmış, bu merkezde eğitmen olarak da görev yapmıştır. Halen İşletme Fakültesi’nin AACSB tarafindan akreditesi sürecine dil uzmanı olarak destek vermektedir. Akademik araştırma ve iş iletişimi konusundaki teorik bilgisini eğitmenlik deneyimiyle birleştirerek kurumsal eğitimler vermektedir.