Ülkü ÖNDER

Uzman Psikolog, Takım Geliştirme ve Liderlik Uzmanı, İK Sistem Danışmanı

ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden mezuniyetini takiben yine aynı bölümde Sosyal Psikoloji Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde Araştırma görevlisi olarak çalışma hayatına başladı. 1995 yılında Arçelik A.Ş. Bulaşık Makinası İşletmesi’nde İnsan Kaynakları Uzmanı olarak ‘İnsan Kaynakları’ yaşantısına adım attı. 1999 yılında Arçelik A.Ş Genel Müdürlük ve devamında Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu’nda İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi’nde İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak ekibi ile birlikte İnsan Kaynakları Departmanının oluşturulması ve sistemlerin geliştirilip yaygınlaştırılmasını gerçekleştirdi. Doğadan A.Ş.’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak İnsan Kaynakları sistemlerinin geliştirilmesi ve seçme yerleştirme işlerini gerçekleştirdi. ÖNDER, 20 yıllık İnsan Kaynakları çalışmaları sırasında, Liderlik, Yöneticilik, İletişim, Takım Çalışması Eğitimlerinin verilmesi, İş ve Süreç Analizi, Yeniden Yapılanma, Yetkinlik Bazlı Performans Değerlendirme Sistem çalışmaları ve yaygınlaştırma, Model Organizasyon, Kalite Sistem çalışmaları, İş Tanımları, İş Değerleme gibi projeler katıldığı ve/veya yönettiği çalışmalar arasındadır. 2007 yılında eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya başladı ve aynı yıl Belbin Association tarafından Profil Analizi konusunda Türkiye’deki tek akredite kişi oldu.

Hem özel sektör, hem de kamu sektörüne sahip olan Ülkü ÖNDER, Yapı Kurumsal Akademi bünyesinde Liderlik, Kişisel Gelişim, İletişim, Çatışma Yönetimi, Takım Geliştirme konularında Eğitmen, insan kaynakları Sistemleri konusunda danışman olarak çalışmaktadır.

Bu kapsamda başta İnşaat, Enerji ve Üretim olmak üzere farklı sektörlerden birçok firmaya eğitim, koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.